Αθλητικά

Ολυμπιακοί Αγώνες: Το πρόγραμμα της 15ης ημέρας

Ολυμπιακοί Αγώνες: Το πρόγραμμα της 15ης ημέρας

Τί θα δούμε σήμερα;

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ 15ης ΗΜΕΡΑΣ (06/08) ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΟΥ ΤΟΚΙΟ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 06/08

ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗTokyo Aquatics Centre (13:30-14:35)-Ομαδικό - Τεχνικό πρόγραμμα

ΣΤΙΒΟΣ
Sapporo Odori Park (5/8, 23:30 – 6/8, 04:00)
-50 χιλιόμετρα βάδην ανδρών (τελικός)

Sapporo Odori Park (10:30 – 12:15)
-20 χιλιόμετρα βάδην γυναικών (τελικός)

Olympic Stadium (13:50-16:55)
-20 χιλιόμετρα βάδην ανδρών (απονομή μεταλλίων)
-Επί κοντώ γυναικών (απονομή μεταλλίων)
-Έπταθλο (απονομή μεταλλίων)
-Δέκαθλο (απονομή μεταλλίων)
-4Χ400μ. ανδρών (1ος γύρος)
-Ακοντισμός γυναικών (τελικός)
-5000μ. ανδρών (τελικός)
-400μ. ανδρών (απονομή μεταλλίων)
-400μ. γυναικών (τελικός)
-1500μ. γυναικών (τελικός)
-5000μ. ανδρών (απονομή μεταλλίων)
-400μ. γυναικών (απονομή μεταλλίων)
-4Χ100μ. γυναικών (τελικός)
-1500μ. γυναικών (απονομή μεταλλίων)
-4Χ100μ. ανδρών (τελικός)

ΜΠΑΣΚΕΤ
Saitama Super Arena (07:40-09:40)
-Ημιτελικός γυναικών: ΗΠΑ-Σερβία

Saitama Super Arena (14:00-16:00)
-Ημιτελικός γυναικών: Ιαπωνία-Γαλλία

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ
Shiokaze Park (04:00-06:50)
-Αγώνας χάλκινου μεταλλίου γυναικών: Γκράντινα/Κραβτσένοκα (Λετονία)-Βερζ Ντεπρέ/Χάιντριχ (Ελβετία)
-Αγώνας χρυσού μεταλλίου γυναικών: Ντελ Σολάρ/Κλάντσι (Αυστραλία)-Έιπριλ/Άλιξ (ΗΠΑ)
-Απονομή μεταλλίων γυναικών

ΠΥΓΜΑΧΙΑ
-Kokugikan Arena (08:00-09:40)
-75κ. γυναικών (ημιτελικοί)
-63κ. ανδρών (ημιτελικοί)
-91κ. ανδρών (τελικός)
-91κ. ανδρών (απονομή μεταλλίων)

ΚΑΝΟΕ ΣΠΡΙΝΤ
-Sea Forest Waterway (03:30-05:40)
-C2 γυναικών 500μ. (προκριματικά)
-C1 ανδρών 1000μ. (προκριματικά)
-K4 γυναικών 500μ. (προκριματικά)
-K4 ανδρών 500μ. (προκριματικά)
-C2 γυναικών 500μ. (προημιτελικοί)
-C1 ανδρών 1000μ. (προημιτελικοί)

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ
-Izu Velodrome (09:30-13:15)
-Σπριντ γυναικών (προκριματικά)
-Σπριντ ανδρών (ημιτελικοί)
-Σπριντ γυναικών (φάση «64»)
-Σπριντ γυναικών (φάση «64» – ρεπεσάζ)
-Μάντισον γυναικών (τελικός)
-Σπριντ ανδρών (τελικοί)
-Σπριντ γυναικών (φάση «32»)
-Μάντισον γυναικών (απονομή μεταλλίων)
-Σπριντ γυναικών (φάση «32» – ρεπεσάζ)
-Σπριντ ανδρών (απονομή μεταλλίων)

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ
-Tokyo Aquatics Centre (09:00-11:30)
-10μ. ανδρών (προκριματικός)

ΙΠΠΑΣΙΑ
-Equestrian Park (13:00-16:05)
-Ομαδικό υπερπήδησης εμποδίων (προκριματικά)

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Olympic Stadium (05:00-08:00)
-Αγώνας χρυσού μεταλλίου γυναικών: Σουηδία-Καναδάς
-Απονομή μεταλλίων γυναικών

Saitama Stadium (14:00-17:00)
-Αγώνας χάλκινου μεταλλίου ανδρών: Μεξικό-Ιαπωνία

ΓΚΟΛΦ
Kasumigaseki Country Club (01:30-10:00)
-Ατομικό γυναικών (Stroke Play – Γύρος 3)

ΧΑΝΤΜΠΟΛ
Yoyogi National Stadium (11:00-13:00)
-Ημιτελικός γυναικών: Γαλλία-Σουηδία

Yoyogi National Stadium (15:00-17:00)
-Ημιτελικός γυναικών: Νορβηγία-Ρωσία (ROC)

ΧΟΚΕΪ
Oi Hockey Stadium – North Pitch (04:30-06:15)
-Αγώνας χάλκινου μεταλλίου γυναικών: Μ. Βρετανία-Ινδία

Oi Hockey Stadium – North Pitch (13:00-15:10)
-Αγώνας χρυσού μεταλλίου γυναικών: Ολλανδία-Αργεντινή
-Απονομή μεταλλίων γυναικών

ΚΑΡΑΤΕ
-Nippon Budokan (04:00-08:45)
-Kata ανδρών (γύρος αποκλεισμού)
-Kata ανδρών (γύρος κατάταξης)
-61κ. Kumite γυναικών (γύρος αποκλεισμού)

Nippon Budokan (11:00-15:40)
-75κ. Kumite ανδρών (γύρος αποκλεισμού)
-Kata ανδρών (αγώνες χάλκινου μεταλλίου)
-Kata ανδρών (τελικός)
-61κ. Kumite γυναικών (ημιτελικοί)
-75κ. Kumite ανδρών (ημιτελικοί)
-61κ. Kumite γυναικών (τελικός)
-75κ. Kumite ανδρών (τελικός)
-Kata ανδρών (απονομή μεταλλίων)
-61κ. Kumite γυναικών (απονομή μεταλλίων)
-75κ. Kumite ανδρών (απονομή μεταλλίων)

ΜΟΝΤΕΡΝΟ ΠΕΝΤΑΘΛΟ
Tokyo Stadium (08:30-14:15)
-Κολύμβηση γυναικών
-Ξιφασκία γυναικών (γύρος μπόνους)
-Ιππασία γυναικών
-Laser Run γυναικών
-Απονομή μεταλλίων γυναικών

ΡΥΘΜΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ
Ariake Gymnastics Centre (04:20-07:15)
-Σύνθετο ατομικό (προκριματικά)

Ariake Gymnastics Centre (08:50-11:45)
-Σύνθετο ατομικό (προκριματικά)

ΑΝΑΡΡΙΧΗΣΗ
Aomi Urban Sports Park (11:30-16:20)
-Combined γυναικών (τελικός – Speed)
-Combined γυναικών (τελικός – Bouldering)
-Combined γυναικών (τελικός – Lead)
-Combined γυναικών (απονομή μεταλλίων)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ
Tokyo Metropolitan Gymnasium (05:00-08:00)
-Αγώνας χάλκινου μεταλλίου ομαδικού ανδρών: Ν. Κορέα-Ιαπωνία

Tokyo Metropolitan Gymnasium (13:30-16:40)
-Αγώνας χρυσού μεταλλίου ομαδικού ανδρών: Κίνα-Γερμανία
-Απονομή μεταλλίων ομαδικού ανδρών

ΒΟΛΕΪ
Ariake Arena (07:00-09:00)
-Ημιτελικός γυναικών: Σερβία-ΗΠΑ

Ariake Arena (15:00-17:00)
-Ημιτελικός γυναικών: Βραζιλία-Ν. Κορέα

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
Tatsumi Water Polo Centre (08:00-10:50)
-Αγώνας κατάταξης ανδρών (θέσεις 5-8): Μαυροβούνιο-Κροατία
-Ημιτελικός ανδρών: ΕΛΛΑΔΑ-Ουγγαρία

Tatsumi Water Polo Centre (12:20-15:10)
-Αγώνας κατάταξης ανδρών (θέσεις 5-8): Ιταλία-ΗΠΑ
-Ημιτελικός ανδρών: Σερβία-Ισπανία

ΠΑΛΗ
Makuhari Messe Hall A (05:00-07:30)
-74κ. ελευθέρας ανδρών (ρεπεσάζ)
-53κ. ελευθέρας γυναικών (ρεπεσάζ)
-125κ. ελευθέρας ανδρών (ρεπεσάζ)
-65κ. ελευθέρας ανδρών (φάση «16»)
-50κ. ελευθέρας γυναικών (φάση «16»)
-97κ. ελευθέρας ανδρών (φάση «16»)
-65κ. ελευθέρας ανδρών (προημιτελικοί)
-50κ. ελευθέρας γυναικών (προημιτελικοί)
-97κ. ελευθέρας ανδρών (προημιτελικοί)

Makuhari Messe Hall A (12:15-16:00)
-65κ. ελευθέρας ανδρών (ημιτελικοί)
-97κ. ελευθέρας ανδρών (ημιτελικοί)
-50κ. ελευθέρας γυναικών (ημιτελικοί)
-74κ. ελευθέρας ανδρών (αγώνες χάλκινου μεταλλίου)
-74κ. ελευθέρας ανδρών (τελικός)
-125κ. ελευθέρας ανδρών (αγώνες χάλκινου μεταλλίου)
-125κ. ελευθέρας ανδρών (τελικός)
-74κ. ελευθέρας ανδρών (απονομή μεταλλίων)
-53κ. ελευθέρας γυναικών (αγώνες χάλκινου μεταλλίου)
-53κ. ελευθέρας γυναικών (τελικός)
-125κ. ελευθέρας ανδρών (απονομή μεταλλίων)
-53κ. ελευθέρας γυναικών (απονομή μεταλλίων)

Δείτε όλες τις αθλητικές Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο news24world.com

Comments
To Top