Αθλητικά

Αποκλεισμός με το… καλημέρα στη Στουτγκάρδη για Τσιτσιπά – Ήττα από τον Γκασκέ στην πρεμιέρα του τουρνουά

"Σίφουνας" ο Τσιτσιπάς - Καθάρισε με Όφνερ και πάει για... τιτανομαχία με τον Αλκαράθ

Πραγματοποιώντας πολύ μέτρια εμφάνιση, στην πρώτη του φετινή παρουσία σε χορτάρι, ο Έλληνας τενίστας δεν τα κατάφερε κόντρα στον Ρισάρ Γκασκέ με αποτέλεσμα να έρθει η ήττα με 6-7, 6-2, 5-7 και να αποκλειστεί στον πρώτο γύρο από τη συνέχεια του τουρνουά της Στουτγκάρδης.

Τουρνουά Στουτγκάρδης: Νωρίς-νωρίς αποχαιρέτησε το τουρνουά της Στουτγάρδης (Boss Open), καθώς ηττήθηκε στο β΄ γύρο από τον Ρισάρ Γκασκέ στα τρία σετ, ύστερα από 2 ώρες και 18 λεπτά αγώνα.

tsitipas

Ο Έλληνας πρωταθλητής έχασε στις λεπτομέρειες το πρώτο σετ στο τάι μπρέικ (10-8), πήρε εύκολα το δεύτερο με 6-2 αλλά δεν είχε συνέχεια στην καλή απόδοση και χάνοντας το τρίτο σετ με 7-5 αποχαιρέτησε πρόωρα τη διοργάνωση.