Αθλητικά

Τρομάζει το Νησί η Άρσεναλ – Νέα υπερηχητική εμφάνιση και “4άρα” στη Νιούκαστλ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Τρομάζει το Νησί η Άρσεναλ - Νέα υπερηχητική εμφάνιση και "4άρα" στη Νιούκαστλ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Τις εκπληκτικές εμφανίσεις των τελευταίων αγώνων συνέχισε και κόντρα στη Νιούκαστλ η ομάδα του Μικέλ Αρτέτα, επικρατώντας με το επιβλητικό 4-1 στο “Έμιρεϊτς”.

Φοβερή και τρομερή για άλλη μια φορά η Άρσεναλ, που μετά τα τρία στη Λίβερπουλ, τα έξι στη Γουέστ Χαμ και τα πέντε στη Μπέρνλι, φιλοδώρησε με τέσσερα γκολ (4-1) και τη Νιούκαστλ!

Οι Κανονιέρηδες άνοιξαν το σκορ με αυτογκόλ του Μπότμαν στο 18′ και στο 24′ διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Χάβερτς. Στο δεύτερο ημίχρονο μέσα σε πέντε λεπτά πέτυχαν ακόμα δύο γκολ για να φτάσουν στην άνετη επικράτηση.

Αρχικά, στο 65′ ο Σάκα έκανε το 3-0 για την ομάδα του Αρτέτα και στο 69′ ο Κίβιορ έγραψε το 4-0 για την σούπερ φορμαρισμένη Άρσεναλ, η οποία παρέμεινε στην τρίτη θέση της Premier League και στο -2 από την πρωτοπόρο Λίβερπουλ.

Το μοναδικό γκολ των “ανθρακωρύχων” πέτυχε ο Γουίλοκ στο 84′.

Ακολουθήστε το news24world.com στο GoogleNews και μάθετε πρώτοι όλες τις αθλητικές ειδήσεις